ABOUT US

The "WP" company is a Polish manufacturer of metal brake lines for vehicles.

Our offer also includes: metal brake tubes in coils, brake hoses, small parts for brake systems as well as tools and sets for making brake lines in a workshop conditions. ...more

WP Vlog


" allowfullscreen disablekb=1 showinfo=0>

That is, everything about brake lines and more.

Learn more about our company, technical advices and interesting facts about our products.

NEWS


TARGI TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ

Przedsiębiorstwo WP od wielu lat jest stałym gościem Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu i innych imprez branżowych. Obecność naszej firmy stwarza okazję, by spotkać się z ostatecznymi odbiorcami – mechanikami i właścicielami warsztatów. Jest to też szansa, aby zaprezentować naszą ofertę i nowości. Jedną z nich jest uruchomienie nowej linii asortymentowej w postaci przewodów hamulcowych elastycznych – Flexline. W ofercie mamy ponad 160 referencji w specyfikacji OE, które niemal w 80% pokrywają park samochodowy Europy. 

Wieciej na: warsztat.pl


TEST CIŚNIENIA PRZEWODÓW HAMULCOWYCH

Klocki hamulcowe, tarcze, systemy ABS i EPS nie zadziałają prawidłowo, jeśli nie będziemy posiadać sprawnych sztywnych przewodów hamulcowych. Mimo że odgrywają one tak ważną rolę w układzie hamulcowym, to publikacji o technicznych aspektach wykorzystania miedzianych rur jako sztywnych przewodów hamulcowych jest niewiele. - Skutkiem czego jest pojawianie się mitów dotyczących ich używania, które należy obalić - przekonują eksperci Przedsiębiorstwa WP.

Wieciej na: warsztat.pl


NOWOŚCI W PRZEWODACH HAMULCOWYCH? OFERTA WP NA TTM

Elastyczne przewody hamulcowe oraz servisboxy, czyli zestawy zawierające cały osprzęt potrzebny do samodzielnego wykonania sztywnych przewodów hamulcowych - takie nowości na Targi Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu przywieźli przedstawiciele Przedsiębiorstwa "WP".

Wieciej na: warsztat.pl